hoe kan je besparen op dagelijkse boodschappen
Lifestyle

Hoe kan je besparen op dagelijkse boodschappen

De boodschappen zijn weer duurder geworden, dat merk je aan alles. Daarom bedacht ik me dat ik eigenlijk wel eens op papier wilde zetten hoe je kan besparen op dagelijkse boodschappen.

Dorps leven

Twee keer per week doe ik boodschappen. Altijd op de maandag en donderdag, want dan kom ik precies uit met vers producten als groente, melk en yoghurt. Hier in het dorp hebben we een Jumbo en AlbertHeijn. Ik doe eigenlijk al mijn boodschappen bij de Jumbo, dit kan ik op de fiets doen. En alhoewel ik pas geleden hoorde dat de Jumbo door Kassa uitgeroepen was als goedkoopste winkel, zijn ook de prijzen hier flink omhoog gegaan en wil ik eigenlijk besparen op dagelijkse boodschappen. Besparen op vaste lasten wil ik sowieso altijd.

Meerdere winkels vergelijken

Bij mijn ouders in het dorp hebben ze sinds kort een Lidl. Mijn moeder is helemaal fan van deze winkel en ik hoor dan ook vaak; ‘dat komt bij de Lidl vandaan’. Nou hebben wij in een naburig dorp ook een Lidl, maar hier was ik nog nooit geweest. Tot mijn moeder steeds vaker vertelde, wat producten hier kostte. Ik besloot toch ook eens een kijkje te nemen. Omdat ik vaak genoeg in de buurt ben, koop ik nu producten als wasmiddel, toiletpapier en ontbijtgranen bij de Lidl. Dit scheelt een hoop in kosten en besparen op dagelijkse boodschappen gaat zo al beter.

Ook kan je natuurlijk online jouw boodschappen doen, dan koop je niets impulsief.

Besparen op dagelijkse boodschappen

Maar wat doe ik nog meer om te besparen op boodschappen zonder de kwaliteit kwijt te raken, want dat vind ik natuurlijk ook belangrijk.

Tips voor je dagelijkse boodschappen

  • bij de Kruidvat komen veel producten steeds weer in de aanbieding ( denk aan shampoo, tandpasta, deo, scheergel etc)
  • lees de folders. Vooral als er meerdere supermarken in de buurt zijn, kan het veel schelen om even de aanbiedingen in de folders te lezen.
  • koop aanbiedingen in voorraad. Denk aan 3 pakken frisdrank, deze blijven een tijd goed,.
  • Maak een boodschappenlijstje en hou je hier aan
  • Ga niet met honger boodschappen doen, dan kom je echt met meer thuis dan nodig was.
  • Vraag het bonnetje en check deze altijd. Vooral aanbiedingen worden nog wel eens vergeten.
  • Spaar koopzegels. Ik weet wel dat dit niet hard gaat maar het scheelt echt steeds weer een paar euro.

Heb jij nog bespaar tips?

handtekening Lodi blogger en copywriter

foto lodiblogt

Hoi, Ik ben Lodi, content creator, online copywriter, getrouwd en moeder van 2 zonen (2007 & 2009). Op mijn blog schrijf ik over reizen, fashion, interieur, beauty en het buitenleven.

27 reacties

Laat een antwoord achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *